blog_small.png

Najlepsze kampanie marketingowe 2021 w Veneo

Kampanie reklamowe
Najlepsze kampanie marketingowe 2021 w Veneo

To był rok dobrych projektów. Dobry nie oznacza ładny i efektowny, lecz przede wszystkim efektywny. Żeby taki był, musi przynosić wymierne efekty biznesowe i wizerunkowe. A najlepsze efekty przynosi wtedy, gdy jego realizacja mieści się z ramach systemu komunikacyjnego marki, natomiast co do samych narzędzi i technik może, ale nie musi, wykraczać poza dotychczasowe praktyki i standardy rynkowe. Poznajcie topowe #DobreProjekty 2021 roku zrealizowane w Veneo!

Na kolejnych stronach przedstawiamy wypowiedzi managerów i pracowników Veneo, którzy podsumowują rok 2021 pod kątem najlepszych projektów w kategoriach: social media, strategia, design, content marketing, strony WWW, SXO i performance.

 

Strategia: Top #DobryProjekt 2021


Beata Mordarska, CEO/Head of Strategy & Creative

- W 2021 roku wyraźnie dominowało w naszej agencji funkcjonalne podejście do realizowanych projektów i kampanii marketingowych. To efekt naszej strategii biznesowej w zakresie marketingu digitalowego mającej swoje odzwierciedlenie w modelu #DMF oraz funkcjonalnej formule performance marketingu - #PerformanceFunkcjonalny, którą od wielu lat staramy się skutecznie egzekwować realizując #DobreProjekty dla naszych klientów, a także wzrastającej świadomości klientów co do zasadności holistycznego i integratywnego podejścia do marketingu digitalowego opartego na systemie Marki. Digitalowe aktywności marketingowe – planowanie, taktyka, kanały, narzędzia oraz konkretne aktywności i kampanie promocyjne – to tylko i aż egzekucja komunikacji Marki w ramach jej systemu. To najlepszy sposób na kreowanie wzrostu biznesu Marki. Wielu naszych klientów już to jakiś czas temu zrozumiało. Niektórzy po raz pierwszy zaczęli z nami o takim podejściu rozmawiać w 2021 roku.

Ponieważ Digitalowy Marketing Funkcjonalny zawsze działa w ramach systemu Marki, który wyznacza mu ramy komunikacyjne, i w ramach których on funkcjonuje komunikacyjnie budując jej wartość, a w rezultacie jej biznes, niezbędne jest posiadanie marketingowych założeń strategicznych dla Marki w postaci strategii Marki i jej komunikacji, dlatego współpracę z kilkoma klientami w 2021 roku rozpoczęliśmy właśnie od opracowania strategii marketingowej. Jako przykład podam chociażby firmę Sipeko – producenta folii i worków do selektywnej zbiórki śmieci i odpadów, czy Grupę kapitałową Q3D, skupiającą trzy podmioty: firmę architektoniczną, deweloperską i budowlaną. Obie te firmy działają na rynku odpowiednio od ponad 16 i 27 lat. Pod koniec tego roku na podobny krok zdecydowała się firma Topserw dostarczająca rozwiązania służące bezpieczeństwu pracy oraz ochronie zdrowia i środowiska, która w najbliższym 2022 roku będzie obchodzić 25-lecie swojej działalności. Te przykłady pokazują, że nawet po wielu latach działalności rynkowej warto „uporządkować”, a czasem nawet dopiero po tylu latach zdefiniować marketingowe założenia strategiczne dla swojej firmy / Marki.

Strategie dla Marek

Nasze funkcjonalne podejście do marketingu digitalowego zaowocowało w 2021 roku najskuteczniejszą kampanią marketingową ostatnich lat w Polsce. O kampanii launchingowej „Lody Koral Ekipa” promującej nowość produktową – lody Koral Ekipa – w 2021 roku mówiła cała Polska. W ogólnopolskim prestiżowym konkursie marketingowym MIXX Awards 2021, organizowanym przez IAB Polska, otrzymała aż 3 nominacje aż w 3 kategoriach: (i) Launch, (ii) Online Marketing with Influencer oraz (iii) Use of Social Media. Następnie została nagrodzona 2-ma srebrnymi statuetkami oraz 1-dnym wyróżnieniem.

 

Zapoznaj się z kampanią:

banner_blog

 

W 2020 roku dla klubu piłkarskiego Wisła Kraków zaprojektowaliśmy dedykowane koszulki meczowe na sezon 2020/2021 – Case Study „Wiele historii tworzy jedną koszulkę”. Ponadto, na 115-lecie tego najstarszego polskiego klubu przypadające na 2021 rok, zaprojektowaliśmy dedykowaną, prawdziwie kolekcjonerską koszulkę jubileuszową, w ilości ograniczonej do unikalnych 1906 egzemplarzy. A dodatkowo inne materiały marketingowe na okoliczność obchodów 115-lecia.

Pracując nad projektami dla Wisły staraliśmy się poznać i zgłębić ducha tego tak bardzo utytułowanego klubu, by o finalnym efekcie naszych prac można było powiedzieć, że to #DobryProjekt. Była to idealna okazja do „wydobycia na wierzch” i opisania ram systemu marki jaką „Wisła Kraków” niewątpliwie jest, zbudowanego na przestrzeni 115 lat, a nigdy wcześniej nigdzie całościowo nie opisanego ani przez klub ani przez nikogo innego wcześniej. Możesz zapoznać się z tym opracowaniem na naszym Blogu „Siła brandu na przykładzie marki sportowej „Wisła Kraków” lub na Nowym Marketingu.

Zakładam, że świadomość po stronie klientów co do realnych i długoterminowych korzyści jakie niesie funkcjonalne podejście do marketingu digitalowego, w tym również w obszarze performance marketingu, w kolejnych latach będzie systematycznie wzrastać.

 

Potrzebujesz strategii dla swojej Marki? Skontaktuj się z nami >

Przejdź do następnej strony, by poznać Top #Dobry Projekt 2021 r. w kategorii Social Media >