creative_small.png

Lody Koral Ekipa

Kampania marketingowa „Lody Koral Ekipa” to kampania launchingowa, o której w 2021 roku mówiła cała Polska. Została nagrodzona w ogólnopolskim prestiżowym konkursie MIXX Awards 2021 organizowanym przez IAB Polska - dwie srebrne statuetki oraz wyróżnienie.

Kampania polegała na wykorzystaniu Influencer Marketingu. Strategia biznesowa w zakresie współpracy z Influencerami znacząco wybiegała poza dotychczasowe praktyki rynkowe i schematy działania spotykane na polskim rynku. Na rynek został wypuszczony nowy produkt adresowany do dzieci i młodzieży szkolnej, sygnowany, poza znakiem towarowym marki Lody Koral, dodatkowo znakiem Ekipy. Komunikacja kampanii prowadzona była tylko w digitalu.

Lody Koral Ekipa stały się hitem sprzedażowym już kilka dni po launchu. Sklepowe bitwy o lody, relacje w social mediach z polowań na lody zamieszczane przez fanów oraz niezwiązanych z akcją influencerów i celebrytów, aukcje opakowań po lodach na OLX i Allegro sprawiły, że lody te stały się kultowe w kilka dni i przeszły do kanonu popkultury, tak jak obrazki z gum Donald i Turbo, Tazosy czy polowania na Pokemony. Emocje towarzyszące kampanii przeniknęły nawet do świata offline - powstało mnóstwo artefaktów.

Dzięki kampanii rodzice dowiedzieli się, co ich pociechy robią w internetach, marketingowcy, socjolodzy i psycholodzy mieli kolejny temat do analiz, a media mogły pisać o nowym zjawisku.

Hype na lody Koral Ekipa przełożył się na wysokie wskaźniki liczbowe buzzu, spektakularne rezultaty sprzedażowe i wzrost udziału PPL Koral w rynku w segmencie lodów impulsowych.

O koncepcji strategicznej kampanii, insight’cie, po który sięgnięto, egzekucji kampanii oraz o imponujących rezultatach dowiesz się z Success Story oraz z opracowania #BłogieChwile w czasie pandemii.

veneo_mixx2021_portfolio_ekipabanner_20230328 veneo_mixx2021_portfolio_ekipabanner_20230328
3_KV 3_KV
4_Influencer 4_Influencer
5_Sociale 5_Sociale
7_Media o kampanii 7_Media o kampanii
9_Vlepki 9_Vlepki
10_Buzz w liczbach 10_Buzz w liczbach
11_Lody 11_Lody
12_300 12_300
13_Wzrost 13_Wzrost