successstories_detal.png
Wisła Kraków

Wiele historii tworzy jedną koszulkę

Projekt dedykowanych koszulek meczowych na sezon 2020/2021
dla klubu piłkarskiego Wisła Kraków

„Wiele historii tworzy jedną koszulkę” – ta myśl towarzyszyła nam w procesie kreatywnym przy projektowaniu koszulek meczowych dla piłkarzy i sympatyków Wisły Kraków. Naszym zadaniem było przygotowanie projektu, który symbolicznie zawrze bogatą historię klubu, podkreśli jej ciągłość, nawiąże do tradycji, wielkich sportowych emocji oraz wojowniczego charakteru Białej Gwiazdy.

Po procesie twórczym nastąpił etap produkcji. Rezultatem bezpośredniej współpracy projektowej z centralą włoskiej firmy Macrone są wyjątkowe koszulki z unikalną liczbą elementów ozdobnych o jakości niespotykanej dotychczas w polskiej lidze!

Nowa koszulka meczowa 2020/2021

Nowe otwarcie, nowe koszulki

Nowy sezon – i nowy rozdział w 115-letniej historii – najstarszy klub piłkarski w Polsce otworzył z dedykowaną koszulką, będąca pomostem łączącym przeszłość z przyszłością, a jednocześnie wyrazem tego, czym jest Biała Gwiazda!

Strategiczno-kreatywne podejście do projektu

Podejmując się zaprojektowania dedykowanych koszulek meczowych, wzięliśmy pod uwagę kluczowe wymagania klienta:

  • nawiązanie do bogatej, 115-letniej historii klubu
  • ograniczenia w postaci wymogów formalnych co do oznakowani koszulek
  • zapewnienie przestrzeni dla dużej liczby logotypów sponsorów
  • zachowanie spójności komunikacyjnej marki Wisła Kraków
  • minimalistyczne podejście wzorowane na trendach największych klubów europejskich
  • sprostanie oczekiwaniom wiślackiej społeczności

Wiślackie stroje – trzy komplety w klubowych barwach

Czerwień

główny trykot dedykowany spotkaniom przy R22

• tłoczony wzór złożony z małych gwiazdek umiejscowionych na połowie frontu koszulki

Biała Gwiazda jako najjaśniejszy punkt

Biel

wyróżnik w postaci herbu klubu, z którym to symbolem na sercu Wiślacy rządzili i dzielili na krajowych boiskach i na europejskim podwórku, odnosząc sukcesy w czasach największych triumfów ubiegłego dziesięciolecia

• tłoczony wzór złożony z małych gwiazdek umiejscowionych na połowie frontu koszulki

• uporządkowane co do kolejności, trójkolorowe barwy klubu na metkach wewnętrznych oraz w wykończeniach przy rękawkach i kołnierzyku

Niebieski

strój wyjazdowy

• motyw przewodni – monochromatyczna gwiazda wytłoczona w powiększonym rozmiarze z przodu koszulki

zaakcentowanie wojowniczego charakteru Wisły Kraków – by drużyna szczególnie na obcym terenie zawsze pamiętała, że należy „walczyć do końca”

Detale, które budują jakość

Kołnierzyki wszystkich trzech trykotów przybrały formę V, która koresponduje z ostrymi i wyrazistymi kształtami wiślackiej gwiazdy. W hołdzie dla tradycji, we wszystkich wersjach kolorystycznych, na plecach, w specjalnie dobranym materiale typu micromesh wytłoczony został historyczny herb Towarzystwa Sportowego Wisła. Aby uhonorować wkład kibiców, którzy licznie włączyli się do akcji ratowania klubu, wewnątrz koszulek znalazła się specjalna silikonowa taśma z popularnym hasłem „Nigdy nie zginie”.

Kampania reklamowa dedykowanych koszulek

115 lat istnienia, porywające emocje, podniosłe momenty, wspaniałe zwycięstwa, walka o przetrwanie i o tożsamość… Nowa koszulka otwiera nie tylko nowy sezon, ale i symbolicznie nową erę w historii najstarszego polskiego klubu, dlatego premiera koszulek miała specjalną oprawę.