gruszka2.png

Digitalowy Marketing Funcjonalny

Usługi

Doradztwo organizacyjno-procesowe w zakresie digital

Sprawne i płynne przeniesienie biznesu do Internetu wymaga podejścia procesowego. Tylko odpowiednie zaplanowanie, wdrożenie i monitorowanie tego procesu da nam gwarancję, że marka nie zatraci swojej tożsamości, którą wypracowała wieloletnią obecnością w kanałach offline. A im większy biznes, tym większe wyzwanie. Dlatego wśród naszych usług znajduje się szeroko definiowane doradztwo organizacyjno-procesowe w zakresie digital, które obejmuje nie tylko wejście marki w świat online, ale też wszelkie działania towarzyszące, które konieczne są do podjęcia w miarę jej „dojrzewania” w Internecie.

Czym jest doradztwo organizacyjno-procesowe?

To ogół działań konsultingowych, zmierzających do skutecznego wdrożenie procesu w przedsiębiorstwie. Z uwagi na posiadane kompetencje, nasza agencja skupia się w szczególności na procesach przeprowadzanych w obrębie digitalu, a zwłaszcza na zaistnieniu czy też zwiększeniu świadomości marki w Sieci w oparciu o wcześniej zdefiniowaną strategię marki i strategię komunikacji.

Strategia marki

Gdy marka chce podbić Sieć

Wciąż istnieje wiele marek, które działają niemal wyłącznie offline. Faktem jest jednak, że coraz więcej branż, w tym również tych, które do niedawna nie kojarzyły się raczej z Internetem, przenosi się do digitalu. Aby nie zostać w miejscu – a w rzeczywistości nie zostać szybko z tyłu za konkurencją – trzeba sobie dziś zadać pytanie, czy nie powinienem wykorzystać jakiegoś digitalowego kanału komunikacji do pozyskania nowych kontaktów, partnerów biznesowych czy klientów. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że oni tam już są.

Z doradztwem organizacyjno-procesowym, którego podejmie się Veneo, będzie to dużo łatwiejsze, bardziej płynne, a cała działalność w kanałach tradycyjnych nie zostanie ani na moment zachwiana – co więcej, światy offline i online będą ze sobą spójne, dzięki czemu idealnie się uzupełnią, co korzystnie wpłynie na rozwój biznesu.

Nowe kanały, nowe wyzwania

Samo wkroczenie w świat online, bez względu na to, z jakich kanałów dotarcia zdecydujemy się skorzystać, jest tylko pierwszym krokiem na ścieżce do digitalowego sukcesu marki. Z czasem skala działań rośnie, a wraz z nią budżety, interakcje, liczba obserwujących oraz – niestety – ich wymagania. Aby im sprostać, marka musi podążać ścieżką rozwoju, na której znajdują się nowe aktywności do podjęcia.

Tutaj również pojawia się przestrzeń do skorzystania z doradztwa organizacyjno-procesowego. Nasza marka wkracza w nowy segment i potrzebuje zaprojektować nowy kanał dotarcia do targetu? Skala działania powiększyła się i warto przeprowadzić ogólnopolski konkurs? A może lepsza będzie loteria z nagrodami? Nie ma znaczenia, którą drogą przyjdzie Ci podążać – my byliśmy tam już nie jeden raz i bazując na zdobytym doświadczeniu, doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie – tak, by Twój biznes w Sieci nie tylko był, ale też zaistniał i rozwijał się harmonijnie, zgodnie z wcześniej zaplanowaną strategią komunikacji.