W sierpniu 2010 roku uruchomiona została platforma społecznościowa www.kontakt24.tvn.pl. Platforma została przez nas kompleksowo zrealizowana dla jednej z największych stacji telewizyjnych w Polsce – TVN. Umożliwia ona Internautom i widzom TVN współtworzenie serwisów informacyjnych.

Platforma www.kontakt24.tvn.pl propaguje dziennikarstwo obywatelskie. Powstała w odpowiedzi na niegasnącą chęć współpracy telewidzów ze stacją telewizyjną. Do tej pory widzowie TVN będący świadkiem ciekawych wydarzeń mogli wysłać stworzony przez siebie materiał na adres e-maliowy kontakt@tvn24.pl. Codziennie widzowie nadsyłali setki maili z doniesieniami o ważnych zdarzeniach w Polsce i na świecie. Dlatego też TVN postanowiło dać im możliwość sprawniejszego przekazywania informacji i zleciła nam stworzenia portalu promującego dziennikarstwo obywatelskie.

Od teraz każdy kto jest świadkiem interesujących wydarzeń może stworzyć materiał i opublikować go na platformie www.kontakt24.tvn.pl - w formie artykułów, zdjęć lub filmów. Najciekawsze materiały będą wykorzystane w internetowych serwisach informacyjnych a także emitowane na antenach telewizyjnych Grupy ITI.
www.kontakt24.tvn.pl to platforma skupiająca tych, którzy chcą sprawdzić się w roli dziennikarzy i reporterów. Użytkownicy mają możliwość założenia konta w serwisie, za pośrednictwem którego będą publikować ciekawe artykuły, zdjęcia, filmy wideo. Im bardziej wartościowy materiał, tym większa szansa, że zostanie on wykorzystany przez stację. Istnieje bowiem możliwość wyemitowania filmów, wyświetlenia zdjęć na antenie TVN, a także przedrukowania interesujących artykułów w różnych miejscach w Internecie. Każdy wykorzystany materiał to gwiazdka dla użytkownika: zielona, gdy nadesłane informacje ukażą się jako przedruk, niebieska, gdy zostaną zaprezentowane na antenie. System odznaczeń zachęca do aktywnego współtworzenia serwisu – ilość gwiazdek wskazuje na jakość publikowanych materiałów, a tym samym przynosi prestiż reporterowi.


Platforma jest zintegrowana między innymi z Facebookiem - Ci, którzy posiadają profil w Facebooku, mogą dodawać materiały bez konieczności odrębnego rejestrowania się w serwisie www.kontakt24.tvn.pl. Publikować materiały można też nie posiadając konta – jest to opcja dla tych, którzy nie chcą na stałe łączyć się z platformą.

www.kontakt24.tvn.pl jest przeznaczony zarówno dla tych, którzy informacje tworzą, jak tych, którzy ich poszukują. Skupia dziennikarzy amatorów, ale też i profesjonalistów. Układ treści na stronie sprzyja łatwemu wyszukiwaniu interesujących wiadomości. Zostały one podzielone na kategorie tematyczne (np. świat, Polska, meteo, sport), a także uporządkowane pod względem ważności, popularności oraz kolejności dodawania. Dotarcie do konkretnych problemów umożliwia też wyszukiwarka, która wskazuje propozycje zgodne z upodobaniami użytkowników. Dodatkowo, odwiedzający serwis mogą skorzystać z propozycji ukazujących się hasłowo pod postacią tagów. Istotne jest również powiązanie serwisu ze stroną www.tvn24.pl.  Internauci, chcąc uzyskać więcej informacji, mogą bez problemu przejść do newsów telewizyjnych.

Platformą www.kontakt24.tvn.pl administruje nasz autorski system do zarządzania trescią i komunikacją w portalach internetowych veoC2MS (Veneo Content&Community Management System).

Dzięki nowej platformie każdy ma szansę być współtwórcą serwisów informacyjnych TVN.

Miesiąc po uruchomnieniu Kontakt24.tvn.pl dostał nagrodę. Czołowy magazyn marketingowy Brief uznał platformę Kontakt24.tvn.pl za najlepszy projekt komunikacji marketingowej 2010 roku. Dzięki platformie www.kontakt24.tvn.pl stacja TVN24 jest medium "faktycznie współtworzonym przez jej widzów".