Nasza firma stworzyła aplikację w technologii Adobe AIR dla jednej z największych firm transportu publicznego w Wielkiej Brytanii.

Służy ona do zarządzania i wyświetlania informacji o wewnętrznych projektach realizowanych przez brytyjską firmę. Aplikacja stanowi nowoczesne narzędzie komunikacyjne, które w prosty i atrakcyjny wizualnie sposób prezentuje aktualne informacje o działalności firmy jej pracownikom.

Wykonana przez nas aplikacja umożliwia jednoczesne wyświetlanie na wielu ekranach LCD rozwieszonych w biurach firmy rozsianych po całym Londynie, wykresów Gantt'a przedstawiających realizowane projekty, zadania i "kamienie milowe" oraz wszelkie powiązania między nimi.

Aplikację wykonaliśmy w technologii Adobe AIR wykorzystywanej do tworzenia bogatych aplikacji internetowych (RIA). Tworzą ją niezależne części: edycyjna oraz wyświetlająca. Cześć edycyjna wykorzystywana jest do tworzenia projektów, zadań oraz "kamieni milowych", które wyświetlane są na wykresie.


Możliwa jest zmiana kolorystyki elementów oraz ich ustawień metodą drag&drop. Aplikacja edycyjna zawiera wiele usprawnień automatyzujących  pracę edytora i zapobiegających powstawaniu błędów w trakcie edycji. Baza elementów zapisywana jest w postaci pliku, który może być odczytywany przez oba typy aplikacji. Część wyświetlająca służy do przeglądania wykresu, co jest możliwe po wczytaniu bazy projektów. Wyświetlane są również szczegółowe informacje związane z danym wykresem. Tryb interaktywny pozwala na wskazanie elementów, zmianę skali czasu, przeglądanie szczegółów projektów. W trybie "wygaszacza ekranu" wszystkie projekty wyświetlane są w pętli. Stworzona przez nas aplikacja może być wykorzystywana we wszystkich firmach, w szczególności posiadających wiele lokalizacji i prowadzonych jednocześnie wiele projektów wewnętrznych i zewnętrznych do usprawnienia komunikacji wewnętrznej w atrakcyjnej i przejrzystej formie.