Marki na Facebooku bez tajemnic! Nowa funkcjonalność, czy bug?

Marki na Facebooku bez tajemnic! Nowa funkcjonalność, czy bug?

Snapchat Instagram Twitter Facebook Facebook Ads Social media

W dobie RODO i walki o prywatność, Facebook robi coś, co wzbudza ożywione dyskusje. Otóż od dzisiaj (i może tylko dzisiaj) możecie sprawdzić, kto udostępnia treści na profilu marki lub osoby publicznej!

Chcecie wiedzieć, kto stoi za ciętymi i bardzo trafnymi ripostami Netfliksa na Facebooku, albo kto wrzuca śmieszne filmiki na Burger Kingu? Dziś możecie! Wystarczy, że post, który nas interesuje, posiada historię edycji.

Klikamy w „trzy kropki”, które widnieją w prawym-górnym rogu każdego postu, znajdujemy opcję „pokaż historię edycji” i… gotowe. Naszym oczom ukazuje się pełne imię i nazwisko osoby, która edytowała dany wpis.

1

 

2

 

3

Mając takie informacje – mamy prawie wszystko. Wystarczy wejść na profil takiej osoby na Facebooku, lub odnaleźć ją na LinkedIn… no chyba, że jest to osoba incognito. Dla przykładu, profil marki Media Expert prowadzi… Pan Marek Ekspert!

Osobiście uważamy, że jest to chwilowy bug, który niedługo zostanie poprawiony. Niemniej jest to bardzo duże pogwałcenie przepisów RODO i może skończyć się równie dużą aferą.

sprawdź nasz
newsletter

Scroll