Serwis społecznościowo-poradnikowy www.trochetechniki.pl to propozycja dla tych, którzy chcą podzielić się swoim technicznym doświadczeniem. Nie jesteś ekspertem? Możesz poszukać gotowych porad lub po prostu zadać pytanie. Portal wystartował w czerwcu 2009 jako owoc współpracy między naszą agencją a Grupą Onet.pl, dla której kompleksowo wykonaliśmy projekt.

W wortalu znajdują się trzy główne sekcje: „Poradniki”, „Instrukcje” i „Zagadnienia”. Serwis pozwala zalogowanym użytkownikom na zamieszczanie następujących typów treści: poradników, prezentacji i filmów w obrębie kategorii tematycznych: „Foto”, „Komputery”, „Mobilne”, „Programy”, „RTV”. Fachowość instrukcji danego usera na pewno zostanie doceniona przez redakcję poprzez przyznanie statusu „eksperta”.


Portal jest w pełni zintegrowany z  forum. Ciekawą funkcjonalnością jest możliwość określania poszczególnych wątków jako problemów, a wybranych odpowiedzi jako rozwiązań – prawo do tego przysługuje twórcy danego pytania. Redakcja może również polecać dane wątki, nadając im status „przyklejonych” – powoduje to wyświetlanie się ich w górnej części listy zagadnień.

Projektując system nasza agencja opierała się na rozwiązaniach graficznych dostarczonych przez Zleceniodawcę, uwzględniających najnowsze standardy usability stosowane w rozwiązaniach web 2.0. Zaprojektowaliśmy również przejrzysty, spójny ze stylistyką serwisu logotyp. Serwis działa w oparciu veoC2MS (Content&Community Management System) – naszego autorstwa. Po wykonaniu serwis został przez nas wdrożony i zintegrowany ze środowiskiem teleinformatycznym portalu Onet.pl .