Sprawdź, ile zarobisz na giełdzie! Zainwestuj wirtualne 100 000 zł, wygraj 10 000 zł!

Gra giełdowa "Z klasy do kasy" zrealizowana przez Veneo bazuje na rzeczywistych danych oraz notowaniach spółek oraz innych instrumentów na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Celem konkursu, przeznaczonego dla uczniów szkół ponadpodstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, jest edukacja ekonomiczna młodzieży.

Organizatorami konkursu są: Narodowy Bank Polski (NBP), Fundacja Kronenberga Citi Handlowy i Agora.

Projekt ma 2 etapy: rejestracji i inwestowania. Udział w grze bierze się tworząc Komitet Inwestycyjny, w skład którego może wejść 3-5 osób. Rekrutacja do konkursu trwa od 5 marca do 20 kwietnia 2012 r. i odbywa się za pośrednictwem Internetu - na stronie http://wyborcza.biz/ZKDK. Natomiast inwestować uczestnicy konkursu będą mogli od 30 kwietnia 2012 r.za pomocą wykonanej przez Veneo aplikacji online’owej gry giełdowej – na  http://grazkdk.wyborcza.biz/

Aplikacja „Z klasy do kasy” to wirtualna gra giełdowa oparta rzeczywiste dane finansowe GPW w Warszawie. Umożliwia ona zarządzanie on-line swoim wirtualnym portfelem o startowej wysokości 100 tysięcy złotych. Uczestnicy biorący udział w konkursie mają możliwość inwestowania swoich środków przy użyciu takich instrumentów finansowych jak: akcje, fundusze inwestycyjne, lokaty, pożyczki i waluty.


Wszelkie notowania oraz zlecenia transakcji wykonywane są w oparciu o rzeczywiste dane giełdowe. Dane te obejmują notowania akcji GPW, Indeksy GPW, transakcje na akcjach GPW i NewConnect, kursy walut Forex oraz wyceny jednostek funduszy inwestycyjnych.

W serwisie prezentowane są również aktualizowane na bieżąco notowania poszczególnych instrumentów finansowych a także strony z rankingami graczy, które można przeglądać także z podziałem na województwo. Możliwe jest także przeglądanie publicznych stron portfeli poszczególnych graczy, gdzie prezentowane są aktualne informacje na temat wykorzystania poszczególnych instrumentów  inwestycyjnych a także aktualizowana na bieżąco pozycja w rankingu graczy.

Projekt został kompleksowo wykonany przez naszą agencję. Zaprojektowaliśmy go pod względem funkcjonalnymw oparciu o najnowsze standardy Usability oraz pod względem graficznym. Serwisem zarządza autorski system Veneo do zarządzania treścią i komunikacją w serwisach internetowych veoC2MS (Veneo Content&Community Management System) będący integralną częścią platformy internetowej vFrame. Aplikacja jest zintegrowana z systemem kont innych serwisów należących do portalu www.gazeta.pl .

Z klasy do kasy. Zapraszamy do gry!