creative_small.png

CynkoKrem® - koncepcja kreatywna i obsługa

 

i Znikają podrażnienia!

Preparaty CynkoKrem® to polskie kosmetyki o nowoczesnym, naturalnym składzie do pielęgnacji skóry niemowląt, zwłaszcza w okolicach pieluszkowych oraz dla suchej i podrażnionej skóry całej rodziny. Produkt ma silną konkurencję w postaci znanego od lat w Polsce kremu z tlenkiem cynku na odparzenia.

Naszym zadaniem było stworzenie założeń strategicznych komunikacji Marki, koncepcji kreatywnej realizującej te założenia oraz pozwalającej wyróżnić się na tle konkurencji, a także wprowadzenie Marki do digitalu.

Zaczęliśmy od „odczarowania” negatywnych skojarzeń z symbolem chemicznym Zn, oznaczającym cynk, widniejącym na opakowaniach produktów CynkoKrem®. Cynk w produktach kosmetycznych jest całkowicie bezpieczny i ma dobroczynne działanie na podrażnioną skórę. Postanowiliśmy postawić go w centrum uwagi oraz „ocieplić” jego wizerunek, wykorzystując Zn w komunikatach promocyjnych marki. Tak powstał claim „i Znikają podrażnienia!”

Następnie zamknęliśmy nasz koncept w Księdze znaku stworzonej dla marki, przedstawiając dobre praktyki w stosowaniu logo CynkoKrem® oraz operowaniu znakiem Zn.

Komunikacja parentingowa odbywa się głównie poprzez social media oraz współpracę z influencerami i ekspertami, dlatego działania digitalowe rozpoczęliśmy od stworzenia profili CynkoKrem® na Facebooku i Instagramie oraz gromadzeniu wokół nich społeczności za pomocą regularnej komunikacji oraz konkursów dla mam. Przeprowadziliśmy także kreatywne wysyłki produktów do mam-influencerek, z którymi nawiązaliśmy współpracę, oraz nawiązaliśmy kontakty z ekspertami: położnymi i kosmetolożkami, recenzującymi produkt.

Markę CynkoKrem® obsługujemy kompleksowo, prowadząc również regularne działania promocyjne w postaci kampanii Google i Facebook Ads, przeprowadzania packshotowych sesji zdjęciowych, projektowania materiałów drukowanych takich jak opakowania, ulotki, plakaty czy materiały informacyjne dla położnych. Dzięki udanemu wprowadzeniu produktu na rynek oraz stale rosnącym konwersjom, firma AMARA, do której należy Marka CynkoKrem®, powierzyła nam obsługę marketingową kolejnego brandu, dermokosmetyków Amaderm.

portfolio_cynkokrem_2_01 portfolio_cynkokrem_2_01
portfolio_cynkokrem_2_02 portfolio_cynkokrem_2_02
portfolio_cynkokrem_2_03 portfolio_cynkokrem_2_03
portfolio_cynkokrem_2_05 portfolio_cynkokrem_2_05
portfolio_cynkokrem_2_06 portfolio_cynkokrem_2_06
portfolio_cynkokrem_2_09 portfolio_cynkokrem_2_09
portfolio_cynkokrem_2_11 portfolio_cynkokrem_2_11
portfolio_cynkokrem_2_13 portfolio_cynkokrem_2_13
portfolio_cynkokrem_2_14 portfolio_cynkokrem_2_14